İşe alım platformu OneNewOne, dünya devlerine rakip olacak!

İşe alım dünyasındaki 20 yıllık deneyimi içinde Türkiye’nin en büyük istihdam projelerinde yer alan girişimci Tunç Erman, yapay zekâ tabanlı işe alım platformu OneNewOne ile dünya devlerine rakip olmaya hazırlanıyor.

Sunduğu hizmet ayrıcalıklarıyla Türkiye’de tek olan ve 2 milyon dolar değerleme alan şirketin öncelikli hedefinde Doğu Avrupa’dan başlayarak tüm Avrupa’ya yayılmak var.

Geleneksel işe alım süreçlerinin uzunluğu ve maliyetini en aza indirmek üzere 2019 yılında temelleri atılan yapay zekâ tabanlı işe alım platformu OneNewOne, iki yıllık Ar-Ge süreci sonunda 2021 yılında faaliyete başladı. Yapay zekâ ile işe alımda kısa sürede fark yaratan ve Türkiye’nin en büyük markaları ile iş birliği yapan OneNewOne, elde ettiği başarı ile yatırımcıların dikkatini çekti. Geçtiğimiz yıl Eylül ayında bir milyon dolar değerleme ile ilk yatırımcısını alan şirket, 5 ay gibi kısa bir sürede 2 milyon dolar değerlemeye ulaştı. Aynı zamanda İTÜ Big Bang finaline kalarak yurt dışı programına seçilen üç girişimden biri oldu.

“İKİ SAATTE İŞE YERLEŞTİRME”

“İşe alım süreçlerini baştan sona dönüştürme hedefi” ile yatırıma devam ettiklerini belirten şirketin kurucusu Tunç Erman, “Yapay zekâ devreye girmeden önce İK çalışanlarının 100 kişiyi işe almak için 3 bin 500 telefon görüşmesi yapması gerekiyordu. Bu yöntemle işe alım sürecinin dünya ortalaması 42 gündü. Günümüzde ise OneNewOne teknolojisiyle farklı formatlardaki aday havuzlarını saniyeler içinde entegre ediyoruz. Akıllı sınıflandırma ve akıllı eşleştirme özellikleriyle yaklaşık 1,6 milyon aday arasında en doğru kişiyi buluyoruz. Yapay zekâ, talep edilen aday ile o işin uzmanı gibi yazılı ve sözlü mülakat yapıyor. İş verenin istediği pozisyona en uygun aday yaklaşık 2 saat içinde iş başı yapabiliyor. Yapay zekanın işe yerleştirdiği bu elemanın en doğru kişi olma oranı yüzde 90. Klasik yöntemlerle yapılan işe alımlarda ise bu oranı tutturabilecek sadece bir İK çalışanının üç yıl süre ile sıkı bir eğitimden geçmesi gerekiyor. İş dünyasına yepyeni bir işe alım deneyimi sunuyoruz” dedi.

AKILLI MÜLAKAT

İşe alımın en zahmetli ve günümüzde en zor süreçlerinden biri olan doğru yeteneğe (adaya) ulaşma sürecini OneNewOne yapay zekâ ile kendisi yapıyor. Yapay zeka teknolojisi ile CV havuzunu dakikalar içerisinde sınıflandırıyor, eşleştiriyor ve “Akıllı Mülakat” modülü ile yapay zekanın ön görüşmeleri tamamlamasını sağlıyor. OneNewOne’ın hem iş veren hem de iş arayanlar için büyük fırsatlar barındırdığını belirten Tunç Erman, “Yapay zekâ, akıllı mülakat ile adaylarla istedikleri zaman ve yerden gerek yazılı, gerekse sözlü olarak mülakat yapıyor. Hem teknik hem de yetkinlik bazlı soruları kendi üretiyor. Eğer aday, sorulara farklı bir bakış açısıyla yaklaşmak isterse, nazikçe uyararak konuya odaklanmasını sağlıyor. Adayın verdiği cevaplara göre yeni sorular belirleyerek veya detaylandırma isteğinde bulunarak mülakatı kişiselleştiriyor. Mülakatı dakikalar içinde raporlayarak firmaya iletiyor. Akıllı mülakat, kriterlere uymayan adaylarla geçirilen zamanı minimuma indirerek görüşme sürecini işveren adına daha etkili hale getiriyor. İş arayanlar tarafına bakarsak da günlerce iş aramak yerine CV’lerini https://wp.onenewone.com platformuna ücretsiz olarak yüklemeleri yeterli. Yapay zekâ onlar için en uygun fırsatı önlerine getiriyor. Mevcut işlerinde çalışırken yeni işlerinin mülakatlarını kaçırıyorlardı. Şimdi mülakatları istedikleri zaman ve yerden yapay zekâ ile yapmalarına olanak sunuyoruz” dedi.

Devamı Business World Global’de…

https://lnkd.in/dsYvX9wB

Hemen Başla
ONO sizin için “Akıllı Aday Havuzu” oluşturur, Sınıflandırır, Eşleştirir, “Akıllı Mülakat” ile Kısa Liste’yi önünüze getirir ve yeteneği işe almanız için destek olur.
Firma mısınız
Aradığınız yetenek ile buluşun, geleceği yapay zekâ ile şekillendirin! En doğru yeteneği saniyeler içerisinde sizinle buluşturacak teknoloji ile tanışmak için giriş yapın.
Aday mısınız
Kariyerinizi ONO’lamaya hazır mısınız? Size uygun iş fırsatlarında artık seçilen değil, seçen olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz! Gizliliğinizi koruyarak ve yapay zekâ kullanarak, iş fırsatlarını size sunuyoruz.