Sıkça Sorulan Sorular
Aday Sıkça Sorulan Sorular
OneNewOne, üye şirketlerin işe alım süreçlerinde kullandığı bir Aday Takip Sistemidir. Firmalar kariyer sitelerinden daha önceden elde ettikleri aday bilgilerini entegre ederek, yeni pozisyon ihtiyaçlarında bu adayları değerlendirir. Sitemizde alışılmış iş ilanları ve adaylar listeleme mantığı bulunmadığından işe alım süreçleri tamamen gizlilik içinde yapılır. Firmaların açtıkları pozisyonlara uygun adaylar sistem tarafından değerlendirilir. Firmaların ön görüşmeleri otomatik olarak halledilir.
Firma kısa süre içinde açacağı pozisyonda sizi değerlendirmek istiyor demektir. Özgeçmiş bilgileriniz OneNewOne Aday Takip Sistemine, size gönderilen mailde yer alan şirket tarafından işe alım süreçlerinde değerlendirilmek üzere KVKK kapsamında eklenmiş demektir. Sitemizde uygulanan KVKK kurallarına ” https://onenewone.com/aydinlanma_metni ” linkinden ulaşabilirsiniz.
OneNewOne sistemine kayıtlı üye iseniz : Giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede profilnizin içerisinden ayarları seçerek karşınıza çıkacak tuşa basarak tüm kayıtlarınızı silebilirsiniz. Henüz kayıt olmadınız ise info@onenewone.com mail adresine “Üyelik Bilgileri ve Kişisel Verilerin Silinmesi ” konu başlığıyla üyeliğinizin bulunduğu mail adresinden bizi bildirerek firmalar tarafından yüklenmiş bilgilerinizi silme işlemini başlatabilirsiniz. Maksimum 24 Saat içerisinde tüm verileriniz silinmiş olacaktır.
Görüşme randevu saatiniz geldiğinde ”Süreçteki İşlerim” sayfasını yenilemeniz gerekmektedir. Yenilenen sayfada görüşme odası butonunuz aktif olacaktır.
Firma Sıkça Sorulan Sorular
Yetkili adaya istedigi soruyu yönlendirmesidir. Adaya bilgi maili firma adına sistem tarafından yollanır.
Teklifi kabul etmiş ve işe alınmasına karar verilmiş adaydan yollaması gereken evraklar listesidir
Yetkilinin bir adayı pozisyon sürecinden elemesidr. Eleme nedeni belirtilecektir. Red edilen adaylar il ilgili süreçte başka işlem yapılamaz. Adaya bilgi maili firma adına sistem tarafından yollanır.
Yetkililer tarafından uygun görülen ancak sistem tarafından uygunluğu kontrol edilmemiş adaylar email adresleri ile pozisyona davet edilebilir. Adaylara bilgi maili firma adına sistem tarafından yollanır. Bu tür adaylar eleme soru ve testlerine dahil edilir. Elemeleri geçenler “bekleyen adaylar listesinde en üst sırada listelenir.
Firma da Yetkili 1 olarak tanımlanmış yetkililere haftalık olarak yollanır. Firma pozisyon bazında hangi yetkilinin süreçte neler yaptığı listelenir. Yetkili personelin işe alım sürecindeki etkinliği ölçümlenir.
Aday ihtiyacı olan Pozisyon sürecinin başlaması için ”Bölüm, Unvan, İşe Alınacak Kişi Sayısı ve Pozisyonunun Açılış Nedeni” belirtilmelidir. Pozisyonu aynı Bölüm yetkisi olanlar izleyebilecek, işlem yapabilecektir.

Firmanızın Açılmış ve henüz işe alımı tamamlanmamış pozisyonları listesidir.

İçerisinde firmadan dönüş bekleyen aday bulunan pozisyonlar listesidir.
Bu listenin boş olması işe alım süreçlerinin hızlanmasını sağlayacaktır.
Firmanın işe alım sürecindeki verimli çalışmasının göstergesidir.
 
İçerisinde firmanın dönüş beklediği aday bulunan pozisyonlar listesidir.
 
Açılmış ancak henüz aday eşleme aşamasına gelmemiş, firmanın tamamlaması beklenen ön işlemler olan pozisyonlar listesidir
Firmanın işe alım sürecini tamamladığı pozisyonlar listesidir
 
İhtiyaç duyduğunuz pozisyonun süreçlerini daha hızlı ve kolay bir hale dönüştürmek için eleme sorularınızı, genel sorularınızı, referanslara sorulacak sorularınızı, adaylara yönlendirmek istediğiniz testleri ve bu süreçte görüşme yapacak yetkilileriniz ve onların adaylarla görüşürken dikkat etmesi gereken detayları buradan belirleyebilirsiniz
Adayların belirtmiş oldukları yetenek seviyelerini görmek için OneNewOne tarafından hazırlanmış testleri uygulayabilirsiniz. Testler ücretsizdir. Tüm Adaylara Test – Otomatik olarak tüm adaylara ilk andan uygulanacaktır. Seçilen Adaya Test – Süreç içinde ihtiyaç görülen adaylara, firma yetkilisi tarafından uygulanacaktır. Minimum gereklilik adayların test sonucunda başarı oranına göre süreçten otomatik elenmesini sağlayan bir kriterdir. Eleme maksatlı olmayan sadece seviye tespiti için yapılması istenen testlerde bu oranın 1 olması yeterlidir.
Pozisyon için süreçte adaylarla görüşme yapacak yetkilileri ve sorgulayacakları kriterleri tanımlamanız gerekmektedir. Görüşme yapacak yetkli seçimini Yetki paylaşımda pozisyonun DEPARTMANINDA Görüşme yetkisi tanımlanmış kişiler arasından yapabilirsiniz. Tanımladığınız her görüşmeci için ayrı sorgulanacak kriter girmeniz gerekmektedir.
Uygun bulunan adaylar için yapılacak referans kontrollerinde ortaya çıkarılması, teyit edilmesi beklenen noktaların listesidir. Referans kontrolü yapacak yetkililere bu liste gösterilmektedir.
Uygun adayları otomatik eşlemede kullanılacak pozisyon detayı tanımıdır. Aday eşlemesinin başarısı bu tanımların eksiksiz ve doğru doldurulması ile orantılıdır. Bu bilgilerden Gerekli karakter özellikleri, gerekli yetkinlikler ve maksimum maaş adaya GÖSTERİLMEYECEKTİR sadece aday eşlemesinde sistem tarafından kullanılacaktır. Diğer pozisyon özellikleri adaya pozisyonu doğru değerlendirmsi için gösterilecektir.
Uygun adayları otomatik eşlemede kullanılacak pozisyon için gerekli görülen kriterlerin tanımıdır. Bu bilgiler adaylara GÖSTERİLMEYECEKTİR sadece aday eşlemesinde sistem tarafından kullanılacaktır. Pozisyon için gerçekten mutlaka gerekli olduğuna inandığınız kriterlere 4-5 önem derecesi veriniz. Dogru Aday eşlemesinin başarısı bu tanımların eksiksiz ve doğru önem dereceleri doldurulması ile orantılıdır
Teklifte anlaşma sağlanmış, işe alacağınız adaydan istediginiz evraklar listesidir. Aday tarafından eksizksiz yüklenen evraklar, firma tarafından indirilebilir.
Pozisyonun her hangi bir neden ile işe alım süreci sistem üzerinden tamamlanmadan kapatılmasıdır. Süreçte bulunan adayların tamamı red edilmiş olarak süreç kapanır. Adaylara bilgi maili firma adına sistem tarafından yollanır Pozisyon tamamlanmış pozisyonlarda listenir.
Pozisyon için Adım ve senaryolarda “Seçilen Adaya Test” olarak tanımlanmış testlerden birini adayın tamamlaması istegidir. Aday daha Tanımlanmış Minimum gereklilik oranının altında kalır ise süreçten otomatik elenecektir. Adaya bilgi maili firma adına sistem tarafından yollanır. Aday testi tamamlayıncaya kadar “Beklenen Adaylar” altında, testi minimum gereklilik oranı üzerinde tamamladığında ” Bekleyen Adaylar” altında listelenecektir.
Accordion ContentaPozisyon için Adım ve senaryolarda tanımlanmış görüşmeciye adaya görüşme tarihi önermesini bildirmektir. İlgili görüşmeci mail ile bilgilendirilecektir.
Görüşmeci tarafından adaya görüşme tarihi, zamanı önerilmesidir Adaya zaman bilgi maili firma adına sistem tarafından yollanır. Zaman aday tarafından onaylandığında görüşmeciyi sistem mail ile bilgilendirir. Görüşmeci bu görüşmeyi google takvimine ekleyebilir
OneNewOne, üye şirketlerin işe alım süreçlerinde kullandığı bir Aday Takip Sistemidir. Firmalar kariyer sitelerinden daha önceden elde ettikleri aday bilgilerini entegre ederek, yeni pozisyon ihtiyaçlarında bu adayları değerlendirir. Sitemizde alışılmış iş ilanları ve adaylar listeleme mantığı bulunmadığından işe alım süreçleri tamamen gizlilik içinde yapılır. Firmaların açtıkları pozisyonlara uygun adaylar sistem tarafından değerlendirilir. Firmaların ön görüşmeleri otomatik olarak halledilir.
Kayıt Ol kısmı üzerinden şirket üyelik kaydınızı oluşturabilirsiniz.
Ücretlendirme kısmından şirketiniz adına bilgileri girip ödeme yaparak üyeliğinizi oluşturabilirsiniz.
 
Görüşme randevu saatiniz geldiğinde ”Görüşme İstenenler” sayfasını yenilemeniz gerekmektedir. Yenileme işleminden sonra görüşme odasını açabilirsiniz. İlgili aday siz odayı açtıktan sonra görüşmeye katılabilecektir.
Hemen Başla
ONO sizin için “Akıllı Aday Havuzu” oluşturur, Sınıflandırır, Eşleştirir, “Akıllı Mülakat” ile Kısa Liste’yi önünüze getirir ve yeteneği işe almanız için destek olur.
Firma mısınız
Aradığınız yetenek ile buluşun, geleceği yapay zekâ ile şekillendirin! En doğru yeteneği saniyeler içerisinde sizinle buluşturacak teknoloji ile tanışmak için giriş yapın.
Aday mısınız
Kariyerinizi ONO’lamaya hazır mısınız? Size uygun iş fırsatlarında artık seçilen değil, seçen olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz! Gizliliğinizi koruyarak ve yapay zekâ kullanarak, iş fırsatlarını size sunuyoruz.