Yapay zekanın belirlediği adayın ‘En doğru kişi olma’ oranı yüzde 90!

İşe alım dünyasındaki 20 yıllık deneyimi içinde Türkiye’nin en büyük istihdam projelerinde yer alan girişimci Tunç Erman, yapay zekâ tabanlı işe alım platformu OneNewOne ile dünya devlerine rakip olmaya hazırlanıyor.

Sunduğu hizmet ayrıcalıklarıyla Türkiye’de tek olan ve 2 milyon dolar değerleme alan şirketin öncelikli hedefinde Doğu Avrupa’dan başlayarak tüm Avrupa’ya yayılmak var.

Geleneksel işe alım süreçlerinin uzunluğu ve maliyetini en aza indirmek üzere 2019 yılında temelleri atılan yapay zekâ tabanlı işe alım platformu OneNewOne, iki yıllık Ar-Ge süreci sonunda 2021 yılında faaliyete başladı. Yapay zekâ ile işe alımda kısa sürede fark yaratan ve Türkiye’nin en büyük markaları ile iş birliği yapan OneNewOne, elde ettiği başarı ile yatırımcıların dikkatini çekti. Geçtiğimiz yıl Eylül ayında bir milyon dolar değerleme ile ilk yatırımcısını alan şirket, 5 ay gibi kısa bir sürede 2 milyon dolar değerlemeye ulaştı. Aynı zamanda İTÜ Big Bang finaline kalarak yurt dışı programına seçilen üç girişimden biri oldu.

DÜNYAYA AÇILMA

“Türkiye’de birebir rakibimiz bulunmuyor. Benzer süreçler var. Ancak gerek aday veri tabanımız gerek öğrenen algoritmalarımız ve akıllı mülakat sistemimiz ile ayrışıyoruz. Yurt dışında İngiltere ve Amerika’da güçlü rakiplerimiz var” diyen Tunç Erman yurt içinde alanlarında lider pek çok firma ile çalıştıklarını belirtti. Kısa sürede elde ettikleri bu başarıya paralel olarak yurt dışına açılma hedeflerinde de emin adımlarla ilerlediklerini belirten Tunç Erman şöyle devam etti;

“Dünya genelinde online işe alım sektörünün hacmi 2023 rakamlarıyla ortalama 36 milyar dolar. Türkiye’de ise bu rakam 300 milyon dolar seviyelerinde. Dünyaya açılma hedefimizde ile adım olarak Londra’da bir şirket kurduk. Şu anda Macaristan ile yoğun çalışıyoruz. Kısa süre önce Yunanistan ve Bulgaristan pazarlarına girdik. Çok yakın bir zamanda Almanya’da olacağız. OneNewOne yapay zekâ şu anda Türkçe, İngilizce, Macarca, Bulgarca ve Rumca hizmet verebiliyor.”

Devamı İş’te Gündem’de…

https://www.istegundem.com/haber/ise-alimda-yapay-zeka-donemi/283421

 

Hemen Başla
ONO sizin için “Akıllı Aday Havuzu” oluşturur, Sınıflandırır, Eşleştirir, “Akıllı Mülakat” ile Kısa Liste’yi önünüze getirir ve yeteneği işe almanız için destek olur.
Firma mısınız
Aradığınız yetenek ile buluşun, geleceği yapay zekâ ile şekillendirin! En doğru yeteneği saniyeler içerisinde sizinle buluşturacak teknoloji ile tanışmak için giriş yapın.
Aday mısınız
Kariyerinizi ONO’lamaya hazır mısınız? Size uygun iş fırsatlarında artık seçilen değil, seçen olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz! Gizliliğinizi koruyarak ve yapay zekâ kullanarak, iş fırsatlarını size sunuyoruz.